Archiv české a slovenské filmové hudby

Archiv by měl sloužit jako úložiště digitální podoby nevydaných či dnes už nedostupných audionahrávek filmové hudby. Na těchto stránkách najdete pouze informace o archivu a jeho obsahu. Nelze zde nic koupit ani stahovat. Hudební materiál poskytujeme zájemcům pouze za určitých podmínek.

Momentálně máme pro převody k dispozici studiový magnetofon Studer A80, pomocí kterého lze digitalizovat pásky nahrané rychlostí 38 a 19 cm/s na klasických studiových cívkách a magnetofon pro převod DAT záznamů. Audiozáznam ze Studeru převádíme jako oddělené kanály (tedy dva soubory pro stereo záznam) ve vysoké kvalitě (96 kHz/24 bit) a zálohujeme je na několika offline pevných discích.

Shromažďujeme informace o dostupnosti a kvalitě audionahrávek a věříme, že jak získané nahrávky, tak nasbírané informace budou jednou využity v nějakém oficiálním projektu na archivaci starých filmových zvukových děl.

Za projektem archivu stojí skupina českých a slovenských fanoušků filmové hudby sdružená okolo webu www.ost.sk a diskuzního klubu o filmové hudbě na Lopuchu.

Hlavními organizátory projektu jsou Ondřej Zicha (ondrej.zicha@gmail.com) a Michal Ulvr.
Novinky

10. 7. 2020 - Aktualizace databáze - červenec 2020

Dokončili jsme třídění pozůstatků archivu Studia KF. Byli přidány tituly od následujích skladatelů: I. Kašlík, J. Svoboda, J.F. Svoboda, K. Svoboda, A. Michajlov, M. Kocáb, P. Hapka, L. Sluka, V. Kotrubenko, J. Kacián, T. Pergl, I. Král, J. Krček a O. Olšaník.

více

19. 4. 2020 - Aktualizace databáze - duben 2020

Před téměř dvěma lety jsme informovali (kromě jiného) o digitalizaci pásků coby pozůstatku z archivu Studia KF (Krátkého filmu) a také několika hudebních stop k filmu.

více

6. 8. 2019 - AČSFH v Národní fonotéce

Po delší době se povedlo dojednat spolupráci našeho Archivu s Virtuální národní fonotékou.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(89) 95 %
(5) 5 %
Počet hlasů: 94