Archiv české a slovenské filmové hudby

Archiv by měl sloužit jako úložiště digitální podoby nevydaných či dnes už nedostupných audionahrávek filmové hudby. Na těchto stránkách najdete pouze informace o archivu a jeho obsahu. Nelze zde nic koupit ani stahovat. Hudební materiál poskytujeme zájemcům pouze za určitých podmínek.

Momentálně máme pro převody k dispozici studiový magnetofon Studer A80, pomocí kterého lze digitalizovat pásky nahrané rychlostí 38 a 19 cm/s na klasických studiových cívkách a magnetofon pro převod DAT záznamů. Audiozáznam ze Studeru převádíme jako oddělené kanály (tedy dva soubory pro stereo záznam) ve vysoké kvalitě (96 kHz/24 bit) a zálohujeme je na několika offline pevných discích.

Shromažďujeme informace o dostupnosti a kvalitě audionahrávek a věříme, že jak získané nahrávky, tak nasbírané informace budou jednou využity v nějakém oficiálním projektu na archivaci starých filmových zvukových děl.

Za projektem archivu stojí skupina českých a slovenských fanoušků filmové hudby sdružená okolo webu www.ost.sk a diskuzního klubu o filmové hudbě na Lopuchu.

Hlavními organizátory projektu jsou Ondřej Zicha (ondrej.zicha@gmail.com) a Michal Ulvr.
Novinky

19. 1. 2023 - Novinky - leden 2023

V roce 2022 se nám podařilo dohledat popř. digitalizovat a vložit do naší databáze několik dalších titulů.

více

13. 11. 2021 - Novinky - listopad 2021

V listopadu 2021 jsme konečně přidali do databáze Archivu dohledané tituly skladatele Václava Zahradníka. Tímto bych chtěl moc poděkovat Jakubovi Zahradníkovi (syn skladatele V. Zahradníka), který mi informace poskytl. Původní média jsou studiové pásy, nicméně p. J. Zahradník je má již převedené na CD.

více

24. 10. 2021 - Novinky - říjen 2021

Po delší odmlce přinášíme další informace o našem pokroku. V první řadě bych rád informoval o tom, že jsme dokončili převody pásků z archivu skladatele Jiřího Václava. Některé jsme již zařadili do naší databáze, některé čekají na identifikaci, kde spolupracejeme s rodinou J. Václava.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(115) 93 %
(8) 7 %
Počet hlasů: 123