Archiv české a slovenské filmové hudby

Archiv by měl sloužit jako úložiště digitální podoby nevydaných či dnes už nedostupných audionahrávek filmové hudby. Na těchto stránkách najdete pouze informace o archivu a jeho obsahu. Nelze zde nic koupit ani stahovat. Hudební materiál poskytujeme zájemcům pouze za určitých podmínek.

Momentálně máme pro převody k dispozici studiový magnetofon Studer A80, pomocí kterého lze digitalizovat pásky nahrané rychlostí 38 a 19 cm/s na klasických studiových cívkách a magnetofon pro převod DAT záznamů. Audiozáznam ze Studeru převádíme jako oddělené kanály (tedy dva soubory pro stereo záznam) ve vysoké kvalitě (96 kHz/24 bit) a zálohujeme je na několika offline pevných discích.

Shromažďujeme informace o dostupnosti a kvalitě audionahrávek a věříme, že jak získané nahrávky, tak nasbírané informace budou jednou využity v nějakém oficiálním projektu na archivaci starých filmových zvukových děl.

Za projektem archivu stojí skupina českých a slovenských fanoušků filmové hudby sdružená okolo webu www.ost.sk a diskuzního klubu o filmové hudbě na Lopuchu.

Hlavními organizátory projektu jsou Ondřej Zicha (ondrej.zicha@gmail.com) a Michal Ulvr.
Novinky

25. 10. 2018 - Aktualizace katalogu - říjen 2018

Po více jak 2 letech opět přinášíme novinky o nově dohledaných/zdigitalizovaných titulech české filmové hudby.

více

27. 2. 2016 - Aktualizace katalogu - únor 2016

Máme pro vás další nové informace o dohledaných titulech české filmové hudby. Podařilo se nám dohledat částečné archivy popř. alespoň pár titulů několika českých skladatelů.

více

6. 10. 2015 - Aktualizace katalogu - říjen 2015

Stále pokračujeme v téměř detektivní práci s dohledáváním titulů české filmové hudby. Jde to sice velice pomalu, občas mě přepadne deprese z informací o tom, kolik toho bylo zničeno a je tak pravděpodobně navždy ztraceno, ale i přesto se vždy vynoří nějaká ta pozitivní reakce na naši snahu a my tak můžeme do našeho Archivu přidat další tituly.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(65) 97 %
(2) 3 %
Počet hlasů: 67