Diskuze

bez názvu  |  Kamil Brož  |  10. 6. 2019 11:38:39  |  Reagovat
Českou filmovou hudbu miluji, Zdeněk Liška, Luboš Fišer, Petr Hapka, Petrov, Koníček, Dežo Ursiny a td. Pokud, ale nechcete hudbu zde i zveřejňovat, prodávat nebo alespoň ukázky, je to celé pro lidi k ničemu. To je jako mít v depositu obrazy a nikomu je nikdy neukázat. Takové Pražské machrování, já mám a vám nedám... Děkujeme, že jste nás informoval, že vy máte soukromý archív. Tak se s ním vyfoťte.

bez názvu  |  Ondřej Zicha  |  10. 6. 2019 16:35:15  |  Reagovat
Váženy pane Broži,
naší hlavní prací je filmovou hudbu zachraňovat pro další generace, protože žádná instituce momentálně nemá čas se digitalizací pásků zabývat a ty se postupně rozpadají. Seznam titulů v archivu je na webu proto, aby se o něm mohly dozvědět vydavatelství, rozhlas atp.

Sdílení celých skladeb či delších ukázek je v rozporu s autorskými právy. Oficiální vydání obnáší zaplacení poplatků OSA, Intergramu, investování do lisování a distribuce CD atd., to prostě v našich možnostech není.

Spolupracujeme s projektem Virtuální národní fonotéka, který by měl zajistit, aby se o obsahu našeho archivu dozvědělo více lidí. Máme v plánu oslovit nějaká vydavatelství, zda by neměli zájem vydat některé věci aspoň digitálně.

Děláme to všechno ve volném čase a za vlastní peníze, čili mne Vaše poznámky poněkud mrzí. Rád bych ale věřil, že se námi digitalizovaná hudba jednou mezi posluchače dostane.

Česká filmová hudba  |  Ondřej Zicha  |  24. 10. 2010 22:47:38  |  Reagovat
Tak to jsem na nás zvědavý.

Přidejte svůj komentář

Váš komentář

 

(Tato otázka slouží k ověření, zda nejste spamovací robot.)


* Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.

Novinky

6. 8. 2019 - AČSFH v Národní fonotéce

Po delší době se povedlo dojednat spolupráci našeho Archivu s Virtuální národní fonotékou.

více

25. 10. 2018 - Aktualizace katalogu - říjen 2018

Po více jak 2 letech opět přinášíme novinky o nově dohledaných/zdigitalizovaných titulech české filmové hudby.

více

27. 2. 2016 - Aktualizace katalogu - únor 2016

Máme pro vás další nové informace o dohledaných titulech české filmové hudby. Podařilo se nám dohledat částečné archivy popř. alespoň pár titulů několika českých skladatelů.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(67) 97 %
(2) 3 %
Počet hlasů: 69