Funkce archivu

Do archivu se budeme snažit získat nevydanou českou a slovenskou filmovou a televizní hudbu ze soukromých archivů skladatelů, případně jejich příbuzných, bude-li to možné i z dalších zdrojů.

Přehled materiálu, který se nám podařilo sehnat, nebo o jehož existenci se nám podařilo něco zjistit, bude dostupný v rámci těchto internetových stránek v sekci Katalog.

Jsme ochotní filmovou hudbu převádět z prakticky libovolného média, hudbu vyčistit, rozstříhat a dodat majiteli médií zdarma na CD nebo DVD výměnou za to, že budeme moct převedený materiál umístit do našeho archivu.

Na žádost poskytneme zdarma ukázky či celý digitalizovaný materiál hudebním vydavatelstvím, pro studijní účely atp., pokud s tím bude majitel zdrojových médií souhlasit a pokud druhá strana vyřeší všechny smlouvy s majiteli filmových a autorských (či dědických) práv a licenční poplatky. O žádosti budeme také informovat poskytovatele materiálu (např. majitele soukromého archivu, z něhož hudba pochází).
Novinky

19. 1. 2023 - Novinky - leden 2023

V roce 2022 se nám podařilo dohledat popř. digitalizovat a vložit do naší databáze několik dalších titulů.

více

13. 11. 2021 - Novinky - listopad 2021

V listopadu 2021 jsme konečně přidali do databáze Archivu dohledané tituly skladatele Václava Zahradníka. Tímto bych chtěl moc poděkovat Jakubovi Zahradníkovi (syn skladatele V. Zahradníka), který mi informace poskytl. Původní média jsou studiové pásy, nicméně p. J. Zahradník je má již převedené na CD.

více

24. 10. 2021 - Novinky - říjen 2021

Po delší odmlce přinášíme další informace o našem pokroku. V první řadě bych rád informoval o tom, že jsme dokončili převody pásků z archivu skladatele Jiřího Václava. Některé jsme již zařadili do naší databáze, některé čekají na identifikaci, kde spolupracejeme s rodinou J. Václava.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(114) 93 %
(8) 7 %
Počet hlasů: 122