Funkce archivu

Do archivu se budeme snažit získat nevydanou českou a slovenskou filmovou a televizní hudbu ze soukromých archivů skladatelů, případně jejich příbuzných, bude-li to možné i z dalších zdrojů.

Přehled materiálu, který se nám podařilo sehnat, nebo o jehož existenci se nám podařilo něco zjistit, bude dostupný v rámci těchto internetových stránek v sekci Katalog.

Jsme ochotní filmovou hudbu převádět z prakticky libovolného média, hudbu vyčistit, rozstříhat a dodat majiteli médií zdarma na CD nebo DVD výměnou za to, že budeme moct převedený materiál umístit do našeho archivu.

Na žádost poskytneme zdarma ukázky či celý digitalizovaný materiál hudebním vydavatelstvím, pro studijní účely atp., pokud s tím bude majitel zdrojových médií souhlasit a pokud druhá strana vyřeší všechny smlouvy s majiteli filmových a autorských (či dědických) práv a licenční poplatky. O žádosti budeme také informovat poskytovatele materiálu (např. majitele soukromého archivu, z něhož hudba pochází).
Novinky

6. 8. 2019 - AČSFH v Národní fonotéce

Po delší době se povedlo dojednat spolupráci našeho Archivu s Virtuální národní fonotékou.

více

25. 10. 2018 - Aktualizace katalogu - říjen 2018

Po více jak 2 letech opět přinášíme novinky o nově dohledaných/zdigitalizovaných titulech české filmové hudby.

více

27. 2. 2016 - Aktualizace katalogu - únor 2016

Máme pro vás další nové informace o dohledaných titulech české filmové hudby. Podařilo se nám dohledat částečné archivy popř. alespoň pár titulů několika českých skladatelů.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(67) 97 %
(2) 3 %
Počet hlasů: 69