Česká a slovenská filmová hudba

V československém filmu pracovala a pracuje řada talentovaných skladatelů. Je až k nevíře, jak málo toho z jejich tvorby oficiálně vyšlo na desce či CD. To samé platí i u velikánů české filmové hudby jako byli Zdeněk Liška, Luboš Fišer či Jiří Šust. Oficiální vydání jejich hudby by se daly spočítat na prstech jedné ruky a je ostuda, že velká část z toho jsou věci vydáné v zahraniční. Přehled oficiálně vydané české a slovenské filmové hudby najdete na stránkách http://cs.ostlib.com/.

V mnoha případech se ale už hudba ze starých filmů nedochovala - například byla zničena po roce 1989, kdy nebylo možné platit pronájem za skladovací prostory. V některých případech už existuje hudba jen v soukromých archivech skladetelů a jejich příbuzných a známých. Tam na ně však sedá prach a hudební záznam ztrácí na kvalitě, protože je často uložen na médiích podléhajících zkáze.
Novinky

6. 8. 2019 - AČSFH v Národní fonotéce

Po delší době se povedlo dojednat spolupráci našeho Archivu s Virtuální národní fonotékou.

více

25. 10. 2018 - Aktualizace katalogu - říjen 2018

Po více jak 2 letech opět přinášíme novinky o nově dohledaných/zdigitalizovaných titulech české filmové hudby.

více

27. 2. 2016 - Aktualizace katalogu - únor 2016

Máme pro vás další nové informace o dohledaných titulech české filmové hudby. Podařilo se nám dohledat částečné archivy popř. alespoň pár titulů několika českých skladatelů.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(69) 97 %
(2) 3 %
Počet hlasů: 71