10. 3. 2015  |  Novinky  |  0 komentářů

Novinky z Archivu a aktualizace katalogu

Od listopadu 2014 jsme začali (přímo i nepřímo) oslovovat skladatele popř. jejich dědice, na které se nám podařilo sehnat kontakt, abychom zjistili stav možných sbírek nahrávek české filmové hudby. Doposud jsme takto oslovili 39 skladatelů a již jsme obdrželi 22 odpovědí, většinou velice pozitivních.

Další článek: Nové tituly v Archivu

Předchozí článek: Hudba Jiřího Šusta

Na základě odpovědí a reakcí jsme začali dávat dohromady seznamy nahrávek od jednotlivých skladatelů, kteří již potřebné informace poskytli. S tím souvisí také aktualizace našeho Katalogu, kde přibyly tituly od Milana Svobody, Jana Jiráska a Luboše Sluky. Další budou postupem času přibývat. Jde o celkem náročný proces, proto budou aktualizace prováděny v delších časových obdobích. Nicméně již teď je patrné, že nahrávek české filmové hudby je v osobních archivech skladatelů více, než jsme si původně mysleli. Rád bych tímto znovu poděkoval všem skladatelům, kteří odpověděli na naši výzvu za jejich vstřícnost a ochotu. Děkujeme!


Přidat komentář
Novinky

19. 1. 2023 - Novinky - leden 2023

V roce 2022 se nám podařilo dohledat popř. digitalizovat a vložit do naší databáze několik dalších titulů.

více

13. 11. 2021 - Novinky - listopad 2021

V listopadu 2021 jsme konečně přidali do databáze Archivu dohledané tituly skladatele Václava Zahradníka. Tímto bych chtěl moc poděkovat Jakubovi Zahradníkovi (syn skladatele V. Zahradníka), který mi informace poskytl. Původní média jsou studiové pásy, nicméně p. J. Zahradník je má již převedené na CD.

více

24. 10. 2021 - Novinky - říjen 2021

Po delší odmlce přinášíme další informace o našem pokroku. V první řadě bych rád informoval o tom, že jsme dokončili převody pásků z archivu skladatele Jiřího Václava. Některé jsme již zařadili do naší databáze, některé čekají na identifikaci, kde spolupracejeme s rodinou J. Václava.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(112) 93 %
(8) 7 %
Počet hlasů: 120