10. 3. 2015  |  Novinky  |  0 komentářů

Novinky z Archivu a aktualizace katalogu

Od listopadu 2014 jsme začali (přímo i nepřímo) oslovovat skladatele popř. jejich dědice, na které se nám podařilo sehnat kontakt, abychom zjistili stav možných sbírek nahrávek české filmové hudby. Doposud jsme takto oslovili 39 skladatelů a již jsme obdrželi 22 odpovědí, většinou velice pozitivních.

Další článek: Nové tituly v Archivu

Předchozí článek: Hudba Jiřího Šusta

Na základě odpovědí a reakcí jsme začali dávat dohromady seznamy nahrávek od jednotlivých skladatelů, kteří již potřebné informace poskytli. S tím souvisí také aktualizace našeho Katalogu, kde přibyly tituly od Milana Svobody, Jana Jiráska a Luboše Sluky. Další budou postupem času přibývat. Jde o celkem náročný proces, proto budou aktualizace prováděny v delších časových obdobích. Nicméně již teď je patrné, že nahrávek české filmové hudby je v osobních archivech skladatelů více, než jsme si původně mysleli. Rád bych tímto znovu poděkoval všem skladatelům, kteří odpověděli na naši výzvu za jejich vstřícnost a ochotu. Děkujeme!


Přidat komentář
Novinky

10. 7. 2020 - Aktualizace databáze - červenec 2020

Dokončili jsme třídění pozůstatků archivu Studia KF. Byli přidány tituly od následujích skladatelů: I. Kašlík, J. Svoboda, J.F. Svoboda, K. Svoboda, A. Michajlov, M. Kocáb, P. Hapka, L. Sluka, V. Kotrubenko, J. Kacián, T. Pergl, I. Král, J. Krček a O. Olšaník.

více

19. 4. 2020 - Aktualizace databáze - duben 2020

Před téměř dvěma lety jsme informovali (kromě jiného) o digitalizaci pásků coby pozůstatku z archivu Studia KF (Krátkého filmu) a také několika hudebních stop k filmu.

více

6. 8. 2019 - AČSFH v Národní fonotéce

Po delší době se povedlo dojednat spolupráci našeho Archivu s Virtuální národní fonotékou.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(89) 95 %
(5) 5 %
Počet hlasů: 94