24. 10. 2021  |  Novinky  |  0 komentářů

Novinky - říjen 2021

Po delší odmlce přinášíme další informace o našem pokroku. V první řadě bych rád informoval o tom, že jsme dokončili převody pásků z archivu skladatele Jiřího Václava. Některé jsme již zařadili do naší databáze, některé čekají na identifikaci, kde spolupracejeme s rodinou J. Václava.

Další článek: Novinky - listopad 2021

Předchozí článek: Aktualizace databáze - červenec 2020

Také se nám podařilo objevit několik pásků a kazet s hudbou skladatele Jana F. Fishera v jeho pozůstalosti. Většinou se jedná o záznamy z oper, muzikálů, ale našlo se i několik scénických hudeb k filmům či divadelním hrám. Protože se ale jedná o pásky na menších kotoučích, bylo nutné najít přehrávač, kterým by to bylo možné zdigitalizovat. A ten se našel!!! Je jím přehrávač Tesla B113, tudíž jsme začali s převody těchto pásků. Na kazety jsme zakoupili kazetový enkodér, díky kterému jsme byly schopni kazety převést. Kvalita není nejlepší, ale s tím se moc dělat nedá. Tituly budou přidány snad do konce roku.

Pokud jde o archiv Václava Lídla, tak polovina je již převedena a budeme jednat o převodu zbylých pásů. Také jsme ještě získali na převody další pásky s hudbou Jaroslava Celby, na kterých se brzy začne pracovat.

Také se snažíme s jedním zahraničním vydavatelstvím o vydání první hudby z našeho Archivu, nicméně jsme zjistili, že je problém získat informace k tomu potřebné. Pomáhá nám s tím hodně Steve, který v podstatě na sebe vzal celý ten proces získávání informací, takže se snad podaří ledy prolomit, tedy spíše v tomto případě probourat zeď. Pro českou filmovou hudbu resp. její vydávání by šlo o obrovský úspěch. Držte nám palce!!!!


Přidat komentář
Novinky

19. 1. 2024 - Novinky - leden 2024

Po roce se opět podařilo aktualizovat naší databázi.

více

19. 1. 2023 - Novinky - leden 2023

V roce 2022 se nám podařilo dohledat popř. digitalizovat a vložit do naší databáze několik dalších titulů.

více

13. 11. 2021 - Novinky - listopad 2021

V listopadu 2021 jsme konečně přidali do databáze Archivu dohledané tituly skladatele Václava Zahradníka. Tímto bych chtěl moc poděkovat Jakubovi Zahradníkovi (syn skladatele V. Zahradníka), který mi informace poskytl. Původní média jsou studiové pásy, nicméně p. J. Zahradník je má již převedené na CD.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(124) 94 %
(8) 6 %
Počet hlasů: 132