25. 10. 2018  |  aktualizováno 25. 10. 2018  |  Novinky  |  0 komentářů

Aktualizace katalogu - říjen 2018

Po více jak 2 letech opět přinášíme novinky o nově dohledaných/zdigitalizovaných titulech české filmové hudby.

Další článek: AČSFH v Národní fonotéce

Předchozí článek: Aktualizace katalogu - únor 2016

Jedná se především o dva osobní archivy a to archiv skladatele Štěpána Koníčka a Ladislava Štaidla. První jmenovaný jsme dohledali v archivu FISYO. S panem ředitelem Kaudersem, kterému bych chtěl za jeho ochotu poděkovat, jsme zformovali dohromady seznam titulů filmové/TV hudby z tohoto osobního archivu, který tak můžeme prostřednictvím našeho Archivu zveřejnit. Pokud jde o digitalizaci tohoto archivu, je to na delší jednání. Druhý jmenovaný jsme získali darem přímo od p. Štaidla, kterému bych také rád poděkoval. Seznam titulů z jeho archivu je již tak součástí naší databáze a aktuálně máme již více jak polovinu zdigitalizovanou. Informace o nahrávkách budou přibývat postupně. Dále jsme získali již převedený archiv skladatele Jiřího Bulise a to díky p. Kratěnovi (Wolf Music). Bohužel tituly nejsou nijak označené a tak je nutná jejich identifikace porovnáním s filmovým/divadelním záznamem. Zatím jediný titul, který jsme identifikovali, je "O slonovi, který chtěl kvést". Další tituly (asi 30) teprve čekají na identifikaci.

Dále jsme zdigitalizovali několik desítek titulů od různých skladatelů z kopií DAT pásků, jejichž originály se nacházely v archivu studia Krátkého filmu (archiv skončil doslova na smetišti) a které se dochovaly jen díky p. Kaciánovi, kterému tímto nesmírně děkujeme za jejich uchování. Převody je třeba rozřídit a tak tituly budou do naší databáze přibývat s potupem času. A nakonec jsme se dostali k DAT páskům dalších 30 titulů různých skladatelů, na jejichž digitalizaci právě pracujeme. Jde o hudební stopy k daným filmům, nejde přímo o hudební nahrávky, ale pořád je to aspoň něco a my jsme za to velice vděční.

Nevzdáváme to!!!


Přidat komentář
Novinky

10. 7. 2020 - Aktualizace databáze - červenec 2020

Dokončili jsme třídění pozůstatků archivu Studia KF. Byli přidány tituly od následujích skladatelů: I. Kašlík, J. Svoboda, J.F. Svoboda, K. Svoboda, A. Michajlov, M. Kocáb, P. Hapka, L. Sluka, V. Kotrubenko, J. Kacián, T. Pergl, I. Král, J. Krček a O. Olšaník.

více

19. 4. 2020 - Aktualizace databáze - duben 2020

Před téměř dvěma lety jsme informovali (kromě jiného) o digitalizaci pásků coby pozůstatku z archivu Studia KF (Krátkého filmu) a také několika hudebních stop k filmu.

více

6. 8. 2019 - AČSFH v Národní fonotéce

Po delší době se povedlo dojednat spolupráci našeho Archivu s Virtuální národní fonotékou.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(89) 95 %
(5) 5 %
Počet hlasů: 94