19. 4. 2020  |  Novinky  |  0 komentářů

Aktualizace databáze - duben 2020

Před téměř dvěma lety jsme informovali (kromě jiného) o digitalizaci pásků coby pozůstatku z archivu Studia KF (Krátkého filmu) a také několika hudebních stop k filmu.

Další článek: Aktualizace databáze - červenec 2020

Předchozí článek: AČSFH v Národní fonotéce

Informace o digitalizovaných hudebních stopách k téměř 30 filmům jsou již nyní zařazeny v naší databázi. Také jsme začali s tříděním titulů z pozůstatku archivu studia KF - zatím jsou v databázi přidány tituly L. Fišera a Z. Lišky. Spousta dalších (I. Kašlík, J. Svoboda, A. Michajlov, M. Kocáb, ...) čeká na roztřídění. Archiv L. Štaidla máme převedený zatím ze 2/3, na zbytku se pracuje. Také se nám podařilo dohledat a převést několik pásků z osobního archivu J. Celby (tímto bych rád poděkoval pí. Celbové za zapůjčení pásků). Tyto tituly jsou již také v naší databázi zařazeny.


Přidat komentář
Novinky

19. 1. 2023 - Novinky - leden 2023

V roce 2022 se nám podařilo dohledat popř. digitalizovat a vložit do naší databáze několik dalších titulů.

více

13. 11. 2021 - Novinky - listopad 2021

V listopadu 2021 jsme konečně přidali do databáze Archivu dohledané tituly skladatele Václava Zahradníka. Tímto bych chtěl moc poděkovat Jakubovi Zahradníkovi (syn skladatele V. Zahradníka), který mi informace poskytl. Původní média jsou studiové pásy, nicméně p. J. Zahradník je má již převedené na CD.

více

24. 10. 2021 - Novinky - říjen 2021

Po delší odmlce přinášíme další informace o našem pokroku. V první řadě bych rád informoval o tom, že jsme dokončili převody pásků z archivu skladatele Jiřího Václava. Některé jsme již zařadili do naší databáze, některé čekají na identifikaci, kde spolupracejeme s rodinou J. Václava.

více

archív


Anketa

Kupovali byste si CD s hudbou ze starých českých filmů?
(112) 93 %
(8) 7 %
Počet hlasů: 120